Tudi letos smo imeli v naši župniji oratorij. Potekal je od torka, 22. do nedelje, 27. avgusta. Udeležilo se ga je okrog 25 otrok, vključno z močno skupino animatorjev. Oratorij je vodil stalni diakon Kristian Bošak. Pomagala je še njegova žena Marija, katehistinja Majda, p. župnik in drugi.

Naslov letošnjega oratorija je bil: Dotik z nebes. Osrednja osebnost oratorija je bila Božja Mati Marija, ki smo jo spoznali kot Skrinjo zaveze, Sedež modrosti, Pomočnico kristjanov, Mater Cerkve in Kraljico miru. Ob njej smo se učili prepoznavati Božjo navzočnost med nami.

Dan smo začeli z dvigovanjem zastave, himno in molitvijo. Nadaljevali z zgodbo v obliki uprizoritve, katehezo, delavnico, kosilom in veliko igro. Končali s himno in spuščanjem zastave. V četrtek smo obiskali Ptujsko goro in Terme Ptuj. S petka na soboto smo prespali v šotorih na našem vrtu.
Kaj je bilo otrokom najbolj všeč? Delavnice, prijatelji, velike igre (še najbolj vodne igre), nogomet, kopanje na Ptuju, prenočitev, okusna hrana, pica.

Otroci so vsak dan naredili različne izdelke iz papirja in das mase. Slednje smo razstavili pred oltarjem v nedeljo med deseto mašo, ko je bil zaključek oratorija.

Pri nedeljski sv. maši so sodelovali otroci, animatorji in starši. Župnik se je na koncu maše vsem zahvalil za sodelovanje in jim izročil majhno pozornost. Sledilo je praznovanje v Magdaleninem domu.
   Bogu smo hvaležni za čudovite, sončne, vesele, poučne in blagoslovljene dneve.
                                                                                                     p. župnik