Koledar dogotkov

Last month September 2021 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30

Prijava

   Tudi letos smo se družili otroci in mladi na oratorijskih dnevih od 18. - 23. 8. Vsak dan se nas je zbralo 45 in več. Letos smo spoznali življenje sv. Ignacija Lojolskega - ustanovitelja Družbe Jezusove. Vodilo nas je njegovo geslo: "Vse v večjo Božjo čast in slavo." Utrjevali smo vrednote: veseliti se v Gospodu - veselje; ne bojte se - pogum; da bi spregledal - sprememba; vrnil se bom k Očetu - novo življenje; vi ste moji prijatelji - prijateljstvo.

Pater Jože je ustvaril nekaj hišic (naselje Lojola), v katerih so otroci lahko prespali, kar je bilo prav posebno doživetje.

   Sobota je bila dan za izlet. Odšli smo v Gamlitz v Avstriji. Najbolj pogumni so se tudi kopali, ostali pa smo se preizkušali v različnih motoričnih spretnostih. Ob tej priložnosti - hvala vsem staršem, ki ste se odzvali vabilu in šli z nami.

   V nedeljo, 23. 8. smo zaključili oratorijske dneve pri sv. maši in se hkrati poslovili od našega župnika p.Jožeta Poljanška.

   Meni bo letošnji oratorij ostal v najlepšem spominu tudi zaradi prav posebno prisrčnega medsebojnega odnosa otrok in mladih, starih od 5 - 21 let.

   In ne nazadnje: hvala vsem staršem za obilo sladkih in slanih dobrot ter zelenjave. Posebna hvala p. Jožetu, ki je vse organiziral in vodil.

 

                                                                                         Majda Rebernik