Koledar dogotkov

Last month September 2021 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30

Prijava

UTRINEK IZ ORATORIJA 2014

 

   Oratorij pri Sv. Ignaciju na Pohorju? Zakaj pa ne? Župnišče in okolica pri sv. Magdaleni je eno samo gradbišče, mi pa potrebujemo prostor, veliko prostora.

   In tako smo se v torek, 19. 8. 2014, odpeljali z avtomobili k Sv. Ignaciju, kjer nas je zgodba "LUČ Z GORA" uvajala v vsakodnevne aktivnosti. Že ob prihodu smo se razdelili v štiri skupine, si izbrali imena zanje (dišeče dihurke; 6 pikic; 5 s Pohorja; Planina), se odpravili v sobe in se namestili.

Dan smo pričeli z jutranjo rekreacijo, molitvijo, zajtrkom, odigrano zgodbico in katehezo. Pred kosilom so se otroci lahko še razgibali in sprostili ob igrah zunaj ali v skupinski sobi. Prav tako je bilo še nekaj časa za igro po kosilu. Potem pa delavnice, kjer so nastajale kape, križi, rože, dnevniki. Seveda nismo opustili sprehodov, kjer smo srečali tudi kakšno domačo žival (koze, kužke, krave, ...). Dan smo zaključili s sveto mašo, večerjo, družabnimi igrami.

   In še - kar je najbolj pomembno - to je sodelovanje otrok pri odigranem odlomku zgodbe, pripravi obrokov, pomivanju, brisanju in pospravljanju posode. Res odlična zamisel: skupine, dnevni red, zadolžitve za vsak dan. Tudi zaradi tega je vseh 28 otrok - od predšolskih do devetega razreda - preživelo štiri zelo lepe dneve ob pomoči štirih animatorjev in dveh mamic, ki sta pri vsem pridno pomagali.

   Posebna zahvala pa velja p. Jožetu, glavnemu organizatorju in pobudniku za oratorij na Pohorju.

                                                          Majda Rebernik