Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

   LETOS SMO TUDI V NAŠI DRUŽINI IMELI PRVOOBHAJANKO EVO. PATER JOŽE IN KATEHISTINJA MAJDA, STA OTROKE LEPO PRIPRAVILA NA SPREJEM KRISTUSOVEGA TELESA. KO OB TEJ PRILOŽNOSTI PRIMERJAM SVOJ VEROUK Z NJUNIM DELOM, SE ZAVEM, DA IMAMO VELIKO SREČO, DA JU IMAMO. TAKO SKROMNO IN ČLOVEŠKO SE RAZDAJATA ZA NAŠE OTROKE! NI SE ŠE NAMREČ ZGODILO, DA NAŠI OTROCI NE BI HOTELI V CERKEV, K ŠMARNICAM ALI VEROUKU.

   PO RAZCVETENIH ŠMARNICAH V MAJU SE JE PRIČAKOVANJE STOPNJEVALO VSE DO SVEČANEGA TRENUTKA. PRAV NEVERJETNO JE, KAKO DOŽIVETO SO OTROCI PRIČAKOVALI TA TRENUTEK. RAZUMLJIVO, DA SO GA DOŽIVLJALI NA SVOJ OTROŠKI NAČIN, VENDAR KO MI JE NA DAN PRVEGA SVETEGA OBHAJILA EVA REKLA: »VEŠ ATI, TAKO SE ŽE VESELIM DANAŠNJEGA DNE, TAKO SEM VZNEMIRJENA,« SE TE STVARI ŠE GLOBJE DOTAKNEJO.

 

   ČEPRAV SE O TEM NISEM POGOSTO SPRAŠEVAL, AMPAK SEM TO VZEL KOT MATEMATIČNI AKSIOM, KI NE POTREBUJE DOKAZA IN SLUŽI KOT ORODJE PRI RAČUNANJU (ŽIVLJENJU), ME JE NJEN STAVEK VZPODBUDIL, DA SEM O TEM POISKAL NEKAJ DEJSTEV. GRE ZA DRUGI, VENDAR NAJPOMEMBNEJŠI ZAKRAMENT, KJER PRVOOBHAJANEC NEPOSREDNO PREJME KRISTUSOVO TELO SKOZI KRUH IN VINO IN JE POGOJ ZA VSE OSTALE ZAKRAMENTE. OBHAJILO ALI EUHARISTIJA POMENI ZAHVALO ZA RAZODETO BOŽJO SKRIVNOST.

   HVALA BOGU ZA PRVO SVETO OBHAJILO PRI SV. MAGDALENI 2013!

                                                                                                                     DRUŽINA KOVAČEVIČ