Koledar dogotkov

Last month March 2024 Next month
M T W T F S S
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

Prvo sveto obhajilo je bilo letos velik dogodek za kar šestnajst otrok v naši župniji. Z blago potrpežljivostjo jih je do tega pomembnega mejnika pripeljala katehistinja Majda. S prijazno naklonjenostjo in radostnim obredom pa jih je prvič obhajal pater Jože. Na tej poti je še toliko dobrih ljudi, ki stojijo ob strani našim otrokom in jim gre prav tako iskrena zahvala – pater France, starejši, otroci, mladina, … prijazne gospe, ki so se potrudile, da so bile urejene vse podrobnosti, ki prispevajo k lepoti tega dne in vsi navzoči pri sveti daritvi. To pa ni bil pomemben in svečan dogodek samo za naše otroke, bil je preizpraševanje in podoživljanje tudi za nas starše. Skupaj z otroki smo skozi šmarnične pobožnosti prispeli do  binkoštne nedelje, 27. maja, ko nas je sončen dan pozdravil in pospremil v cerkev. Otroci so se nam predstavili vsi skupaj in vsak zase. Bili smo občestvo ob radostnem obredu in obenem smo imeli priložnost pospremiti na pot vsakega otroka posebej. Tako so različni s svojimi hotenji, veselji in talenti, in tako podobni, ko so ubrano s petjem, prošnjami in zahvalami sodelovali pri za vse nas posebej svečani sveti daritvi.    In naj končam z besedami, ki jih je namenila katehistinja Majda svojim prvoobhajancem: »V življenju bodi podoben Jezusu.« Prav to si želimo tudi zase in za vse ostale, hvaležni za  župnijsko sredino, v kateri je toliko miru, dobrote in spokojnosti, ki jo otroci in starši občutimo kot poseben dar.  
                                                                          Katarina in Stane Kocutar