Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

V nedeljo, 1. junija 2014, je v cerkvi sv. Magdalene deset otrok prejelo zakrament prvega sv. obhajila, na katerega sta jih pripravila pater Jože in katehistinja Majda. Prvoobhajanci so tekom priprav na ta zakrament obiskovali šmarnice, h katerim so otroci radi prihajali, nekateri še posebej zaradi druženja ob igri, kar je sledilo na dvorišču župnišča.

Sama slovesnost prvega sv. obhajila je potekala ob lepem petju in igranju ansambla mladih glasbenikov. Pater je povedal nekaj stavkov o vsakem prvoobhajancu, ki je vsak samostojna osebnost, s svojimi interesi in zanimanji. Prvoobhajanci so se ob trudu in vzpodbudi katehistinje Majde naučili pesmi, ki so jih na dan slovesnosti v pevskem zboru tudi zapeli. Pri sv. maši smo aktivno sodelovali tudi starši prvoobhajancev s prošnjami in zahvalami ter s tem pokazali, da svojim otrokom, ki so na ta dan prejeli Jezusa pod podobo kruha, stojimo ob strani, jih usmerjamo, da stopajo po dobri – božji poti. Pater Jože je pomen daritve približal vsem ljudem v cerkvi, osebna predstavitev prvoobhajancev in v nekakšnem dialogu potekajoča maša, prežeta z močno pozitivno energijo, so se dotaknili navzočih v cerkvi. Hvaležni smo za župnijsko sredino, ki nas duhovno krepi, daje dobroto in nas usmerja k duhovnim vrednotam življenja.

                                                                           Družina Kotnik