Koledar dogotkov

Last month December 2023 Next month
M T W T F S S
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

   Povzemam nekaj stavkov iz poročila birmovalca g. Janeza Lesnike, ki nam jih je zapisal o birmovanju.

   V ponedeljek, 2. junija, popoldne, sem se podpisani (Janez Lesnika) v župnijski cerkvi sv. Magdalene v Mariboru srečal s kandidati za prejem zakramenta sv. birme. Pater župnik Jože Poljanšek DJ je v začetku predstavil katehetsko pripravo. Prizadeval si je, da bi v času priprave vzpostavil primeren in prisrčen osebni odnos z vsakim kandidatom. Pri srečanju so bili birmanci sproščeni; s svojim sodelovanjem so pokazali, da obvladajo veroučno snov in da se zavedajo, da prejem zakramenta sv. birme predpostavlja osebno odločitev za krščanski način življenja ter prizadevanja za nenehno rast v veri.

   Slovesnost sv. birme je bila v soboto, 7. junija 2014. Zakrament sv. birme je prejelo 18 kandidatov. Slovesnost je bila skrbno pripravljena in je ob sodelovanju birmancev in njihovih staršev potekala zbrano in tekoče. Pri slovesni maši sta somaševala predstojnik domače redovne skupnosti p. France Zupančič DJ ter gospod Ivan Mikec, župnik v Pregradi. Na poseben način so slovesnost z ubranim petjem obogatili mladi člani vokalno instumentalne skupine pod vodstvom župnika p. Jožeta. Tudi nekatere birmanke so članice omenjene skupine, kar je še posebej razveseljivo in spodbudno.

                                      povzel: p. Jože Poljanšek