Koledar dogotkov

Last month January 2020 Next month
M T W T F S S
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

Prijava

   Povzemam nekaj stavkov iz poročila birmovalca g. Janeza Lesnike, ki nam jih je zapisal o birmovanju.

   V ponedeljek, 2. junija, popoldne, sem se podpisani (Janez Lesnika) v župnijski cerkvi sv. Magdalene v Mariboru srečal s kandidati za prejem zakramenta sv. birme. Pater župnik Jože Poljanšek DJ je v začetku predstavil katehetsko pripravo. Prizadeval si je, da bi v času priprave vzpostavil primeren in prisrčen osebni odnos z vsakim kandidatom. Pri srečanju so bili birmanci sproščeni; s svojim sodelovanjem so pokazali, da obvladajo veroučno snov in da se zavedajo, da prejem zakramenta sv. birme predpostavlja osebno odločitev za krščanski način življenja ter prizadevanja za nenehno rast v veri.

   Slovesnost sv. birme je bila v soboto, 7. junija 2014. Zakrament sv. birme je prejelo 18 kandidatov. Slovesnost je bila skrbno pripravljena in je ob sodelovanju birmancev in njihovih staršev potekala zbrano in tekoče. Pri slovesni maši sta somaševala predstojnik domače redovne skupnosti p. France Zupančič DJ ter gospod Ivan Mikec, župnik v Pregradi. Na poseben način so slovesnost z ubranim petjem obogatili mladi člani vokalno instumentalne skupine pod vodstvom župnika p. Jožeta. Tudi nekatere birmanke so članice omenjene skupine, kar je še posebej razveseljivo in spodbudno.

                                      povzel: p. Jože Poljanšek