Koledar dogotkov

Last month December 2023 Next month
M T W T F S S
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

   V soboto, 25. maja, smo pri Sveti Magdaleni praznovali. Že zjutraj smo se srečali v dvorani in se drug drugemu na kratko predstavili. Čeprav se srečujemo pri sveti maši, naši otroci pa pri verouku, se vseeno vsi še ne poznamo med seboj. Pater Jože je z otroki in gospodom Vladom pripravil predstavo z naslovom Pripoved o stvarjenju po Ostržku. Nastopajoči so bili imenitni in vzdušje je bilo svečano. Po predstavi so se otroci v mladinski sobi pogovarjali o vsebini predstave. Odrasli pa smo v dvorani prisluhnili besedam papeža Frančiška, ki jih je na zloženkah za nas pripravil pater France. Odgovori svetega očeta na vprašanja o tem, kako živeti vero v današnjem svetu, so nas nagovorili, da smo tudi mi razmišljali o teh vprašanjih skupaj s patrom Francetom. Nato smo se razdelili v skupine in počeli različne stvari. Nekaj odraslih je pripravilo ustvarjalne delavnice za otroke, na voljo so bile družabne igre, ena skupina otrok je v kuhinji s pomočjo starejših pekla sladke dobrote, ena skupina otrok in odraslih pa je okrasila cerkev za prihajajočo nedeljo, ko bodo v središču pozornosti prvoobhajanci. Po kosilu se je večina zadržala v prijetnem klepetu in ob različnih igrah na dvorišču župnišča še v pozno popoldne.

 

   Župnijski dan je bil za vse, ki smo se ga udeležili, prijetno doživetje, ki kar kliče po ponovitvi.

                                                                   Družina Kocutar