Koledar dogotkov

Last month December 2023 Next month
M T W T F S S
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

    V torek, 12. marca, je naš župnik p. Jože Poljanšek praznoval svoj življenjski jubilej, 50 let življenja. Ob tej priložnosti se je pri večerni maši Bogu zahvalil za dar življenja in za vse, kar je skozi razna življenjska obdobja doživel. Pri homiliji nam je zaupal svojo pot. Po osnovni šoli se je izučil za soboslikarja. To znanje s pridom uporablja ob prenovi župnijskih prostorov, saj je pred leti polepšal našo župnijsko cerkev in župnišče. Trenutno pa ureja prostore nekdanje gospodarske stavbe. Duhovniški poklic je začutil ob novi maši svojega brata Janeza. Tako je l. 1987 vstopil v novinciat v Mariboru. Nato je nadaljeval študij na teološki fakulteti v Ljubljani in ga končal v Neaplju. Leta 1997 je bil posvečen v duhovnika v Dravljah in istega leta postal naš kaplan. Kot kaplan je imel posebno skrb za mladino in otroke. Z njimi je pripravil veliko število igric in tudi večjih iger, s katerimi so se predstavili župnijskemu občestvu. Vmes je šel na podiplomski študij v Rim. Po vrnitvi je nadaljeval z delom v naši župniji in leta 2008 postal župnik. S tem se mu je razširil delokrog na vso župnijo. Za vse smo mu zelo hvaležni. Po obhajilu mu je Eva Kovačevič v imenu veroučencev zaigrala dve pesmi, v imenu župnijskega pastoralnega sveta in pevcev je izrekel voščilo Jože Čonč, šopek s skromnim darilom mu je izročila organistka Joca Ogrinc, pevci pa so mu zapeli pesem.

 

    Po maši smo bili vsi povabljeni v župnijsko dvorano, kjer so razstavljene slike, ki jih je p. Jože naslikal v raznih obdobjih svojega življenja. Ob pripravljenih dobrotah smo se poveselili in se med seboj pogovorili, saj nas to vodi k boljšemu poznavanju in razumevanju drug drugega. Tako se gradijo boljši odnosi znotraj župnijskega občestva. P. Jože, hvala ti, da si med nami in nam daješ duhovno hrano ter nas vodiš h Kristusu.

                                                                         Jože Čonč