Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

Blagoslovitev freske na steni  Magdaleninega doma

   Druga adventna nedelja je bila za našo župnijo slovesna in praznična. Povabili smo našega nadškofa g. Alojzija Cvikla, da nam blagoslovi novo fresko. Sveto mašo je daroval ob somaševanju župnika p. Ivana Hočevarja ter sobrata p. Janeza Sraka.

Ob Božji besedi 2. adventne nedelje nas je povabil, naj tako kot Janez Krstnik, pričujemo za Kralja, ki prihaja. Naj »zravnamo« kar je motečega v našem življenju, saj bomo le tako lahko glasniki in pričevalci za Boga. Ob koncu svete maše nam je o novi freski spregovoril še avtor sam, priznani akademski slikar g. Lojze Čemažar. Hudomušno je pripomnil, da freska bolj spada v velikonočni čas. Prikazuje namreč srečanje sv. Magdalene z Vstalim. Ampak, ker smo vsi iskalci, ki vedno znova in znova iščemo Gospoda, je freska za vse čase. Sledil je blagoslov zunaj ob Magdaleninem domu pred fresko. Svojo noto so dodali še naši pevci … Prvič se je bil prikazal, Magdaleni v vrtu tam …

   Prepričana sem, da se bodo magdalenčani in drugi mimoidoči čez trg – ob tej freski radi zadržali, premišljevali in se zahvaljevali za našega Odrešenika.

                                                                                                            Magda Golob