Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

Prva sobota v mesecu in hkrati prvega aprila smo imeli člani ŽPS in župnijski sodelavci duhovno obnovo pod vodstvom domačega župnika patra Ivana Hočevarja. Zbrali smo se pred cerkvijo sv. Magdalene, se posedli v avtomobile in odpeljali proti sv. Ignaciju. Imeli smo lep, čudovit dan, ravno pravi za duhovno poglobitev in prenovo. Bilo nas je devetnajst. Preden smo začeli, smo popili kavico in pojedli kakšno pecivo, ki so ga s seboj prinesle gospodinje.

 Imeli smo eno osebno in eno vodeno meditacijo ter en pogovor v skupini. Glavna tema duhovne obnove je bila ODPUŠČANJE in SPRAVA: prilika o služabniku, ki ni maral odpustiti (Mt 18,21-35). Pater Ivan je poudaril, da je odpuščanje temeljna stvar, da je odpustiti vredno. Ne-odpuščanje je nevarno za zdravje. Duhovno zdravje je zelo pomembno. Jezus nam je prvi odpustil: »Oče odpusti jim, saj ne vedo, kaj delajo« (Lk, 23,24). Jezus vedno odpušča, če smo iskreni. Če hočemo biti Jezusovi učenci, moramo odpuščati.

V skupini pa smo se pogovarjali o tem, kako rešujemo spore. Bilo je kar zanimivo. Prvič sem bil na taki duhovni obnovi in tema odpuščanja se me je zelo dotaknila. Že nekaj časa si želim iti na ignacijanske duhovne vaje, pa sem jih tu v malem doživel.
Vmes sta nam Boris in Travda skuhala krasno kosilo, tako da nismo bili lačni.
Na koncu smo imeli še mašo in sledilo je slovo. Pred odhodom smo si še ogledali notranjost cerkve sv. Ignacija na Pohorju. Hvala vsem za lep doživet dan, posebej patru Ivanu, ki je vse to pripravil. Hvala tudi Bogu za lep, čudovit dan.
Zbogom.
                                                                    Stanko Semrajc