Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

     V nedeljo, 9. oktobra, je bil v župniji sv. Magdalena v Mariboru velik praznik. G. nadškof msgr. Alojzij Cvikl DJ je v stalnega diakona posvetil g. Kristiana Bošaka, ki živi in deluje v naši župniji. Ob tej priložnosti je somaševalo devet duhovnikov, sodelovali so tudi štirje stalni diakoni. Na začetku maše je zbor duhovnikov in diakonov z nadškofom pozdravila ga. Anica Durič, ki je predstavila pomen stalnega diakona in nas uvedla v skrivnost obreda. Domači župnik p. Ivan Hočevar  je v uvodu v sv. mašo pozdravil vse in povedal nekaj misli o delu stalnega diakona. G. nadškof je v homiliji govoril o tem, da moramo biti hvaležni za neštete darove, ki jih vsak dan prejemamo. »Prva značilnost diakona naj bo razpoložljivost. Kot diakon bodi tolmač potreb in želja krščanskega občestva in vnet za služenje. Izstopati mora iz sebe in se vedno napotiti k ljudem, da jim lahko prinese to, kar je sam prejel – Kristusa samega. Hvaležnost naj te dela pogumnega služabnika najprej v svoji družini, v odnosu do žene in otrok, hkrati pa bodi odprt za vse ljudi, ki iskreno iščejo resnico, ki so izgubili vero ali pa je še sploh niso našli. Danes cerkev potrebuje može, ki uživajo ugled in so polni duha in modrosti, da bodo stopili na ulice, trge in razsvetljevali tiste, ki so izgubili smer ali so sredi viharja. Najvažnejša naloga stalnih diakonov je, da krepite ljubezen in na svoj način prispevate k zdravljenju ran ljudi, ki so v stiski. Bog te je osebno obiskal, osebno se te je dotaknil in nagovoril. Pomembno je, da ta odnos dan za dnem poglabljaš, da bosta z Gospodom resnično zaupna prijatelja.«

 

Sledil je obred posvečenja in sveta maša. Pred obhajilom je zapel zborček veroučencev, po obhajilu je sledil recital, zahvala veroučencev in zahvalni nagovor tajnika ŽPS diakonu in nadškofu. Pri maši je prepeval mešani pevski zbor z gostujočimi pevci pod vodstvom Aleksandra Čonča, študenta kompozicije na akademiji za glasbo. Doživeli smo čudovito bogoslužje in obred posvečenja, kjer je vel duh občestvenosti in povezanosti med seboj in z Bogom. Po sveti maši smo se družili na trgu pred cerkvijo in si podelili to, kar smo doživljali v cerkvi. Hvala Bogu za Kristiana, da je imel pogum in  zmogel izreči svoj »Tukaj sem!« in se podati na težko pot služenja.

  Diakon med litanijami vseh svetnikov leži na tleh                                                                                                      

Župnik p. Ivan Hočevar oblači diakona v dalmatiko

Diakon prejema evangeljsko knjigo

Pred obhajilom je zapel zborček veroučencev

Zahvala diakonu in nadškodu v imenu župnije

                                                                                                                                         Jože Čonč