Koledar dogotkov

Last month December 2023 Next month
M T W T F S S
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

  Papež Frančišek je razglasil leto Božjega usmiljenja. Želi, da začutimo, kako nas ima Bog rad, kako nas je vedno pripravljen sprejeti v svoj topli objem. Želi, da se odpremo njegovi usmiljeni ljubezni, da poglobimo način našega življenja po veri.

   K temu nas vabijo in spodbujajo različna srečanja in dogodki v naši župniji. In eno teh je bilo naše romanje - kratko - pa vendar zelo lepo.

   V soboto, 14. maja, smo se v naši župnijski cerkvi sv. Magdalene, kjer smo, ob kratkem uvodu p. župnika, Božji besedi in pesmi, prejeli blagoslov. In naše romanje se je začelo. Najprej do stolnice, kjer nas je pozdravil g. župnik Marko Veršič in nas ob molitvi pospremil skozi svetoletna vrata. Pred Najsvetejšim smo imeli molitveno uro k Božjemu usmiljenju ob besedah iz dnevnika sv. Favstine Kowalske. Romanje smo nadaljevali k Materi usmiljenja. Tam smo zmolili častitljivi del rožnega venca - uvod v vsako skrivnost je imel pater župnik Ivan Hočevar. Romanje smo zaključili s sv. mašo v naši župniji.

In odmevi udeležencev: "Čudovito, enkratno doživetje, Bog je resnično dober." Zato iskrena hvala p. župniku za pobudo in izpeljavo - vodenje tega romanja, ki nas je povezalo in poglobilo našo vero.

 

                                                                                    Majda Rebernik