Koledar dogotkov

Last month December 2023 Next month
M T W T F S S
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

    V nedeljo, 30. septembra, je naša župnija sprejela novega župnika p. Ivana Hočevarja. P. Ivan je povedal, da je že 19 let v Mariboru in ima rad našo župnijo, naše mesto, Pohorje in Dravo. Poleg kaplanovanja je bil tudi duhovni voditelj mariborskih bogoslovcev in nazadnje študentski duhovnik in vodja ŠC Sinaj, ki je zadnji dve leti domoval v naši župniji. Pri obeh mašah smo mu zaželeli dobrodošlico in mu obljubili dejavno sodelovanje, z željo, da nas vodi kot dober dušni pastir po poti, ki vodi k istemu cilju, zveličanju duš. Obred umestitve je potekal pri maši ob 10. uri. Vodil ga je dekan g. Marko Veršič. Pri nagovoru je dejal, da je služba pastirja, duhovnika velika, pomembna, nenadomestljiva. Vendarle ni samo služba, poslanstvo, ampak je tudi služenje, vodenje k njemu, katerega besede imajo moč, da rešijo naše duše. Danes župnija sprejema novega župnika, kot poslanca našega nadškofa, v imenu katerega bo v tej župniji skrbel ne le za zidove, ampak za občestvo kot služabnik besede našega Boga, ki odrešuje. Zato je sprejel evangeljsko knjigo kot znamenje, da naj najprej išče pravi izvir, kot znamenje, da mora služiti Gospodu, da ga bodo lahko ljudje spoznali in se po tej besedi zveličali. Tako mi, ki smo tukaj, kot tudi tisti, ki so v stanovanjih okoli, ki so še morda bolj žejni in izmučeni, kakor mi, ki smo tu. Ta beseda prihaja za vse. Drugo znamenje so ključi tabernaklja, tega doma, kjer Bog deli usmiljenje in milosti. Da vsakdo občuti, da nas ima On neskončno rad.

Ti ključi naj ti bodo vabilo, da boš znal skrbno, preudarno in modro, predvsem pa z milostjo Svetega Duha te zaklade odklepati, odpirati in biti zraven v trenutkih milosti. Zadnje znamenje, ki si ga prejel je brevir – molitev, ki jo boš pred Gospodom opravljal za mnoge. To je bistveno poslanstvo župnika. Tudi župljani smo pomemben gradnik našega občestva, zato se trudimo za dobro sodelovanje in opravimo svoj del poslanstva. Vsi skupaj bodimo odprti Svetemu Duhu. Dekan je zaključil nagovor: »Dragi Ivan, nadaljuj to, kar se dogaja v tej župniji in s svojimi talenti in sposobnostmi, ki jih imaš, še dodaj to, da bo Božja beseda rastla, kajti samo ona ima moč, da reši naše duše in duše tistih vaših sosedov, tistih ljudi med katerimi živite. Bog jih želi nagovoriti po meni in tebi.« Po homiliji je p. Ivan s prisego obljubil spoštovanje in pokorščino ordinariju in njegovim naslednikom. Po svojih močeh bo skrbel, da se bo župljanom neokrnjeno oznanjala Božja beseda, da bo evharistija središče zbiranja vernikov, da ubogi in trpeči ne bodo pogrešali Božje tolažbe in ljubezni, da bo pospeševal dejavno sodelovanje vernikov v odrešenjskem poslanstvu Cerkve. Pri sveti maši je za lepo petje poskrbela skupina GALJ. Po obeh mašah smo se zadržali v prijetnem klepetu pred cerkvijo.

                                                                                                 Jože Čonč