V nedeljo, 31. 05. 2015, je naša Župnijska Karitas s svojimi sodelavci organizirala tradicionalno srečanje starejših župljanov. Tokratno je bilo najštevilčnejše, saj se nas je zbralo okoli 40.

Začeli smo ob 15h s pričetkom svete maše, ki jo je daroval gospod župnik p. Jože. Pri bogoslužju je bila možnost za prejem zakramenta svetega maziljenja; prav tako so samo bogoslužje s petjem polepšali člani mešanega pevskega zbora.

Po maši je sledilo druženje v župnišču, kjer smo pripravili pogostitev. Veseli smo bili, da se je našemu vabilu odzvala naša dolgoletna faranka g. Tončka Murko, ki je z nami proslavila svoj 97. rojstni dan. V ta namen je njen sin prinesel penino, da smo slavljenki nazdravili, Petra pa je spekla torto, da smo se še malo posladkali. Druženje je potekalo v sproščenem vzdušju, vse tja do šmarnic in še dlje.

Ob tej priložnosti se zahvaljujem gospodinjam, ki so spekle pecivo, pevcem za petje in gospodu župniku p. Jožetu za darovano sveto mašo, patru Francetu za druženje z nami, Anici Durič in Ksenji Kabaj za pomoč v kuhinji pri pripravi ter pri pospravljanju po koncu druženja, Jožetu Čonču za prevoz iz doma in nazaj. Največja zahvala pa gre vsem vam, da ste si vzeli čas ter se odzvali našemu vabilu in ste prišli na srečanje. Upam, da se drugo leto spet dobimo in presežemo letošnje srečanje.

Maja Ogrinc, ŽK