Koledar dogotkov

Last month January 2022 Next month
M T W T F S S
week 52 1 2
week 1 3 4 5 6 7 8 9
week 2 10 11 12 13 14 15 16
week 3 17 18 19 20 21 22 23
week 4 24 25 26 27 28 29 30
week 5 31

Prijava

V torek se začne Teden molitve za edinost kristjanov. Naslov letošnje molitvene osmine za edinost bo: »Videli smo, da je vzšla njegova zvezda, in smo se mu prišli poklonit« (Mt 2,2).

Prihodnjo nedeljo bo nedelja Božje besede, ki jo bomo v Sloveniji že tretjič obhajali na ravni vesoljne Cerkve. Letošnje geslo je: »Tudi ona dva sta pripovedovala, kaj se je zgodilo na poti in kako sta ga prepoznala po lomljenju kruha.« (Lk 24,35). Ob tej priložnosti naj izrazimo veselje in hvaležnost za vse, ki berete in se poglabljate v Sveto pismo.

Na nedeljo Božje besede bodo birmanci Sveto pismo – knjigo Božje ljubezni in usmiljenja – slovesno prinesli pred oltar. Po homiliji bo sledila izročitev Svetega pisma letošnjim birmancem. Božja beseda želi biti birmancem opora in smerokaz na poti skozi življenje.

Nadškofijska Karitas Maribor vabi k akciji z naslovom Več luči več upanja za otroke v stiski. Akcija poteka do svečnice. Več informacij lahko dobite na polici za tisk. Pobudniki akcije se vam iskreno zahvaljujejo za vaš dar.

Nedavno smo dali restavrirati kip Brezmadežne Device Marije. Marijino podobo smo uporabljali v mesecu maju in oktobru. Ker je restavrator ugotovil, da gre za kvalitetno umetniško delo, se bodo tudi stroški obnove znatno povečali. Vsi, ki bi želeli prispevati za obnovo Marijinega kipa, ste dobrodošli.

Za vstop v cerkev in druge pastoralne prostore velja pogoj PCT in razdalja 1,5 metra, če nismo iz istega gospodinjstva.

 

ODPRTOST ŽUPNIJSKE PISARNE: Župnijska pisarna je do preklica zaprta. Lahko nas pokličete po telefonu 02 331 94 81 ali 041 286 352 ter e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. . Spremljate nas lahko tudi na ŽUPNIJSKI FACEBOOK STRAN

 

DOGODKI V DEKANIJI IN BREZBOŽNI  

 

Pastirsko pismo za postni čas 2021 POSTNI ČAS 2021

Pastirsko pismo slovenskih škofov za postni čas 2020  

Božično voščilo astrelia msgr. Alojzija Cvikla DJ VOŠČILO

PASTIRKO PISMO MSGR. MAG. ALOJZIJA CVIKLA DJ OB NASTOPU SLUŽBE MARIBORSKEGA METROPOLITA. Pastirsko pismo