Koledar dogotkov

Last month September 2021 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30

Prijava

Danes je med nami križ mladih v pripravi na svetovni dan mladih, ki bo v Lizboni, na Portugalskem, leta 2023. Za glavno misel svetovnega dneva mladih je papež Frančišek izbral odlomek iz Lukovega evangelija: »Tiste dni je Marija vstala in se v naglici odpravila!« (Lk 1,39). »Romanje križa mladih ima cilj, da nam pomaga vstati in se podati na pot za Kristusom,« je zapisal nadškof Alojzij Cvikl.

Prihodnja sobota bo kvatrna. Jesenska kvatrna sobota je usmerjena v molitev za duhovniške in redovniške poklice. Nabirka prihodnje nedelje bo za bogoslovje.

Prihodnja nedelja bo Slomškova nedelja. Osrednja slovesnost bo pri Sv. Jožefu v Celju. Ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 pa sveta maša, ki jo bo ob somaševanju navzočih duhovnikov daroval upokojeni ljubljanski nadškof metropolit msgr. dr. Anton Stres. 

V torek, 14. septembra, 2021, so bili s strani SŠK razloženi vladni odloki o ukrepih v zvezi s preverjanjem PCT pogojev za udeležbo pri bogoslužju in pri pastoralni dejavnosti. V smislu vladnega odloka mora zakoniti zastopnik župnij, oziroma njegov pooblaščenec preverjati PCT pogoje pred vstopom v cerkev ali v druge prostore za pastoralno dejavnost. Če se upošteva PCT, se lahko odpravi pogoje razdalje 1.5 metra pod pogojem, da imajo vsi maske. Glede samotestiranja za veroučence (osnovnošolce) in njihove udeležbe pri bogoslužju veljajo enaki pogoji, kot veljajo v šoli. V primeru, da pride do inšpekcijskega nadzora in izreka kazni, kazen plačajo vernik, ki krši pogoj PCT, župnik osebno kot odgovorna oseba in župnija kot pravna oseba. 

 

ODPRTOST ŽUPNIJSKE PISARNE: Župnijska pisarna je do preklica zaprta. Lahko nas pokličete po telefonu 02 331 94 81 ali 041 286 352 ter e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. . Spremljate nas lahko tudi na ŽUPNIJSKI FACEBOOK STRAN

 

DOGODKI V DEKANIJI IN BREZBOŽNI  

 

Pastirsko pismo za postni čas 2021 POSTNI ČAS 2021

Pastirsko pismo slovenskih škofov za postni čas 2020  

Božično voščilo astrelia msgr. Alojzija Cvikla DJ VOŠČILO

PASTIRKO PISMO MSGR. MAG. ALOJZIJA CVIKLA DJ OB NASTOPU SLUŽBE MARIBORSKEGA METROPOLITA. Pastirsko pismo