Koledar dogotkov

Last month October 2021 Next month
M T W T F S S
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

Včeraj je bila otvoritev sinodalnega dogajanja v mariborski nadškofiji z naslovom: Za sinodalno Cerkev: občestvo, sodelovanje in poslanstvo. Srečanje je bilo v cerkvi sv. Janeza Boska. Udeležili so se ga tudi predstavniki naše župnije.

Včeraj smo imeli blagoslov kužkov in psov na Magdalenskem trgu. Srečanje je potekalo v sproščenem prijateljskem vzdušju. Lastniki hišnih ljubljencev so bili hvaležni za blagoslov!

Vsak drugi četrtek v mesecu imamo v župnišču Krščanske pogovore o Bogu, Jezusu in kasneje tudi o drugih temah. Pripravlja in vodi jih p. Franc Kejžar. Prvi pogovor je bil v četrtek, po večerni maši.

Univerzitetna župnija Maribor ob začetku akademskega leta vabi k sveti maši ob začetku akademskega leta, ki bo v sredo, 20. oktobra, ob 19.00, v mariborski stolnici. Maša je namenjena vsem, ki so vključeni v univerzitetno izobraževanje, še posebej študentom in profesorjem. Somaševanje bo vodil mariborski nadškof g. nadškof Alojzij Cvikl. S petjem bo sodeloval študentski pevski zbor Vdih. 

Prihodnja nedelja bo misijonska. Naslov letošnje misijonske nedelje je: »Ne moreva, da ne bi govorila o tem, kar sva videla in slišala« (Apd 4,20). Glavno praznovanje bo v župniji Sv. Vida pri Ptuju ob 15.00. Nabirka misijonske nedelje je namenjena za misijone.

Stolna župnija Maribor obnavlja streho na cerkvi. Ker so stroški obnove sorazmerno visoki, se priporočajo za darove. Kdor želi kaj prispevati, si lahko vzame gradivo na mizici ob izhodu.

Za vstop v cerkev in druge pastoralni prostore velja pogoj PCT. Glede samotestiranja za veroučence in njihove udeležbe pri bogoslužju veljajo enaki pogoji, kot veljajo v šoli.

 

ODPRTOST ŽUPNIJSKE PISARNE: Župnijska pisarna je do preklica zaprta. Lahko nas pokličete po telefonu 02 331 94 81 ali 041 286 352 ter e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. . Spremljate nas lahko tudi na ŽUPNIJSKI FACEBOOK STRAN

 

DOGODKI V DEKANIJI IN BREZBOŽNI  

 

Pastirsko pismo za postni čas 2021 POSTNI ČAS 2021

Pastirsko pismo slovenskih škofov za postni čas 2020  

Božično voščilo astrelia msgr. Alojzija Cvikla DJ VOŠČILO

PASTIRKO PISMO MSGR. MAG. ALOJZIJA CVIKLA DJ OB NASTOPU SLUŽBE MARIBORSKEGA METROPOLITA. Pastirsko pismo