Last month August 2019 Next month
week 31 1 2 3 4
week 35 26 27 28 29 30 31

Danes, 25. avgusta, končujemo ORATORIJ, ki je potekal od nedelje do srede na Pohorju pri Sv. Ignaciju. Hvala vsem in vsakemu posebej, ki ste sodelovali na oratoriju. Posebna hvala voditelju oratorija g. Kristianu Bošáku, stalnemu diakonu. Hvala tudi ge. Mariji Bošák, katehistinji s. Meti Potočnik in g. Mateju Varšniku. Hvala vsem animatorjem in drugim, ki ste kakor koli pomagali pri izvedbi tega dogodka. Hvala za hrano in priboljške, ki ste jih prinesli za otroke. Bogu smo hvaležni za čudovite, sončne in vesele oratorijske dneve.

V oddaji Novi pastoralni izzivi na TV Exodus sem bomo tokrat pogovarjali s p. Ivanom Platovnjakom DJ, prof. na Teološki fakulteti in direktorjem Zavoda Sv. Ignacija. Naslov pogovorne oddaje: Šola odnosov in odpuščanja. Pogovorna oddaja bo na sporedu v četrtek zvečer ob 20.00, v petek ob 14.00 in soboto ob 8.00.

V petek, 30. avgusta, po večerni maši, bo v župnišču srečanje z misijonarjem p. Janezom Mujdrico. V sliki in besedi nam bo predstavil svoje poslanstvo v  Zambiji.

P France je začel delati svoje osebne duhovne vaje. Končal jih bo v nedeljo.1. septembra. Do takrat bo nedosegljiv. Priporoča se v molitev.

V nedeljo 8. septembra bomo imeli pri nas katehetsko nedeljo. Pri deseti sv. maši bo blagoslov šolskih torb in kolesarskih čelad.

V začetku septembra bo v naši župniji začel delovati družinski zbor. Vabljeni otroci, starši in vsi drugi, ki imate veselje do petja. Zbor bo vodila gospodična Martina Ješovnik. Prvo srečanje bo v četrtek, 12. septembra, ob 17.00.

Župnija Maribor – Košaki vabi na posvetitev Slomškove cerkve v Košakih, ki bo v soboto, 28. septembra, ob 11.00. Slovesnost bo vodil msgr. Alojzij Cvikl, mariborski nadškof metropolit.

ODPRTOST ŽUPNIJSKE PISARNE: v ponedeljek, torek, četrtek in petek od 10.00 – 12.00. Sicer ste vedno dobrodošli, če smo doma. Lahko nas pokličete tudi po telefonu. ŽUPNIJSKA FACEBOOK STRAN

DOGODKI V DEKANIJI IN NADŠKOFIJI

PASTIRSKO PISMO SLOVENSKIH ŠKOFOV ZA POSTNI ČAS 2019 1. DEL 2. DEL

PASTIRKO PISMO MSGR. MAG. ALOJZIJA CVIKLA DJ OB NASTOPU SLUŽBE MARIBORSKEGA NADŠKOFA IN METROPOLITA.  Pastirsko pismo