Koledar dogotkov

Last month January 2019 Next month
M T W T F S S
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

Prijava

Z nedeljo Jezusovega krsta se zaključuje božični čas. Jaslice bodo ostale do svečnice. Hvala vsem, ki ste kakorkoli sodelovali v adventnem in božičnem času. Še posebej hvala tistim, ki ste brali, prepevali, čistili, krasili, postavili jaslice in božična drevesca.

V četrtek, ob 16.00, bo delavnica ročnih del. Vabljeni vsi, ki bi se radi še česa naučili in si želite druženja. Delavnica bo v Magdaleninem domu.

V petek se začne Teden molitve za edinost kristjanov. Naslov letošnje molitvene osmine za edinost kristjanov bo: »Prizadevaj si za pravičnost, da boš živel« (5 Mz 16,20). V okviru tega tedna se bodo odvijali različni dogodki. Program si lahko ogledate na oglasni deski. V torek, 22. januarja, bo poleg svetopisemskega maratona za mlade pri šolskih sestrah, ekumenski dogodek tudi pri nas. Ob 18.30 bo evharistično bogoslužje z ekumenskim nagovorom kanonika g. Bernarda Geršaka. Po maši bo sledilo druženje.

Službo bolniškega kurata v Mariboru smo začasno prevzeli v okviru naše župnije. Sodelujemo tudi pri duhovni oskrbi Doma Danice Vogrinec na Pobrežju. Hvala vsem, ki nam pridete na pomoč. 

 

ODPRTOST ŽUPNIJSKE PISARNE: v ponedeljek, torek, četrtek in petek od 10.00 – 12.00. Sicer ste vedno dobrodošli, če smo doma. Lahko nas pokličete tudi po telefonu.

 

DOGODKI V DEKANIJI IN NADŠKOFIJI 

 

PASTIRKO PISMO MSGR. MAG. ALOJZIJA CVIKLA DJ OB NASTOPU SLUŽBE MARIBORSKEGA NADŠKOFA IN METROPOLITA.  Pastirsko pismo

     Zakonci z izkušnjo neplodnosti vabijo v zakonsko skupino. Dobivajo se enkrat mesečno pri frančiškanih v Mariboru. Z njimi bo duhovnik, p. Franc Kovše. Več informacij na: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali 070 174 042. 

     Sestre uršulinke vabijo v žensko uršulinsko skupino, ki razmišlja in se pogovarja o čustvih v božji viziji za človeka. Skupina se srečuje vsak prvi ponedeljek v mesecu. Pričetek je 1. oktobra ob 19.00 pri uršulinkah.