Magdalenska nedelja - naš župnijski praznik, ki smo se ga zelo razveselili tudi letos. Nanj smo se pripravljali z molitvijo pred Najsvetejšim, hvalnicami in molitvijo rožnega venca, pa tudi z ureditvijo našega svetišča. Bilo je temeljito očiščeno in okrašeno z venci in aranžmaji. Pa tudi na okolico nismo pozabili. Zelo smo bili veseli provinciala slovenskih jezuitov p. Ivana Brescianija, ki je sprejel povabilo našega župnika p. Ivana Hočevarja. Vodil je slovesno sv. mašo ob somaševanju domačih duhovnikov. Prisrčen pozdrav in dobrodošlico mu je v uvodu zaželela gospa Anica Durič, ki je nagovorila tudi zbrano občestvo.

Z izbranimi besedami in hvaležnostjo, da je med nami, nas je nagovoril tudi provincial p. Ivan Bresciani. Našega praznovanja sta se udeležili tudi predsednici MČ Magdalena in MČ Center, naši sosedje iz bližnjih blokov, pa tudi nekaj tistih, ki so se odselili, pa še čutijo z našo župnijo. Da je bila slovesnost še lepša, bogatejša, pa sta poskrbela naša zbora (starejši zbor in novoustanovljeni zbor 'Luč'), ki sta združila moči in glasove ter pod vodstvom dirigenta g. Aleksandra Čonča ubrano prepevala.

Ob koncu svete maše je p. provincial ga. Anici Durič in g. Vladu Vodušku podelil nadškofovo plaketo za vsestransko služenje v naši župniji.

Po maši je sledilo prijetno druženje na dvorišču Magdaleninega doma.

Majda Rebernik