Letošnje jaslice imajo v sebi veliko simbolnih prvin, katerim namenjamo nekaj besed. Jaslice so ustvarile tri mame: Anica, Marija in Ana.

Odrešenje se začne v Betlehemu, kjer se Odrešenik rodi. To je kraj iz katerega izhaja življenje in od koder teče reka žive vode v vse pore našega življenja.

Ker smo letos v letu družine je okrog studenca žive vode nekaj simbolov, ki so bistveni za družino:

Molitev in branje božje besede je čas, ko se družina sreča z Jezusom. To srečanje se najpogosteje dogaja pri mizi.

Miza je prostor srečanja, zbiranja, pogovora, praznovanja, zahvaljevanja,…

Jezus je zbral učence pri zadnji večerji prav pri mizi, kjer jim je podaril samega sebe.

Miza je torej oltar v družini, je sveti prostor v  vsakem domu.

V ozadju je Kalvarija s križem, kjer  se Odrešenje v polnosti dovrši.

Z nami so povezani tudi brezdomci, ki čutijo, da so božji otroci in tako skupaj z nami stojijo okoli cerkve Svete Magdalene.

Ker je Božič praznik Življenja, stoji v ozadju tudi jelka, katero krasi delo pridnih rok naših žena.

V jaslice je tako vtkano delo vse župnije, kar nas povezuje v eno veliko družino Božjih otrok.

Pustimo se objeti Božji Ljubezni!

Anica Durič