Koledar dogotkov

Last month September 2021 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3 4 5
week 36 6 7 8 9 10 11 12
week 37 13 14 15 16 17 18 19
week 38 20 21 22 23 24 25 26
week 39 27 28 29 30

Prijava

DUHOVNE VAJE ZA DRUŽINE V LOGARSKI DOLINI 2016

 

Že vrsto let v Logarski dolini vodim duhovne vaje (dv) za družine skupaj s s. Štefanijo Logar DKO, ki je voditeljica Doma duhovnih vaj. Vsako leto so takšne dv trikrat: v maju, juliju in avgustu. Obisk je včasih večji včasih manjši. Takšne gneče kot je bila letos, pa še ni bilo. Za dv v avgustu se je prijavilo toliko družin, da jih v Domu niso mogli sprejeti. Končno so sprejeli 16 družin z 49 otroki, 15 jih je ostalo »na čakanju«. Zanje smo naknadno razpisali še en termin; na žalost so na te dodatne dv lahko prišle le tri družine.

Glavni cilj teh dv je poglobitev osebnega stika z Bogom in med seboj – v družinah in med družinami. Nekateri prihajajo redno vsako leto. Letos je ena družina slavila 10-letnico prihajanja. Večji njihovi otroci se pridružijo »varuškam« in so jim v veliko pomoč.

Zadnja leta želimo v teh dneh globlje premisliti in si osvojiti spodbude papeža Frančiška, ki pogosto v svojih nagovorih na zelo praktičen način nagovarja zakonce in družine, da v stiku z Bogom zaživijo zares polno in srečno življenje.

Z duhovnih vaj vsi odhajajo srečni in zadovoljni. Tudi mene samega to delo poživlja in osrečuje.

V tem času mnogi molijo ta obilen Božji blagoslov temu delu. Vsem se od srca zahvaljujem.

 

                                                            p. France Zupančič