Koledar dogotkov

Last month March 2024 Next month
M T W T F S S
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Prijava

   V nedeljo, 13. oktobra 2013 smo poromali v Šmihel na Avstrijskem koroškem. Zbrali smo se zjutraj na avtobusni postaji, ko je pripeljal avtobus, smo se posedli in se odpeljali proti Avstriji in Šmihelu. Romali smo skupaj s Stolno skupino Vera in Luč. Na avtobusu smo molili in veliko peli. Tja nas je povabil duhovnik P. Franček Kramberger, ki je že 16 let tam duhovnik. Prej je bil duhovnik pri sv. Magdaleni v Mariboru. Nekaj let je bil duhovnik naše skupine Vera in Luč pri sv. Magdaleni. Z nami je romal tudi P. France Zupančič. Vsi smo bili zelo veseli, da si je vzel čas in šel z nami. Ko smo prispeli tja, nas je Franček najprej pozdravil. Ko nas je videl, je bil zelo ganjen. Potem smo šli k sv. maši. Cerkev je zelo lepa. Maša je bila lepa in doživeta. Bila je v slovenskem in nemškem jeziku. P. Franček je imel zelo lepo pridigo. Zelo lepo je povedal o lučki. Po maši nam je povedal nekaj o zgodovini Šmihela in cerkve. Nato smo se odpeljali v vas Globasnica, kjer smo imeli kosilo, ki je bilo zelo dobro in okusno. Po kosilu smo si ogledali okolico, ki je zelo lepa. V lepi cerkvici smo še zapeli litanije Matere božje. Nato smo si ogledali še zanimiv muzej z raznimi mozaiki in pokopališče, kjer smo videli okostnjake. Bilo je zelo zanimivo. Videli smo tudi lep pravljični grad. Jaz sem potrkala na vrata in upala, da mi bo odprl lep princ, pa mi ni nihče odprl. Ko smo se peljali nazaj v Šmihel, nam je P. Franček pokazal še veliko zanimivega. Potem smo se počasi poslovili od p. Frančka in se odpeljali proti Mariboru. Hvala vsem, ki so mi pomagali. Posebna zahvala gre g. Pavlu Križovniku, ki je organiziral in vodil to lepo romanje. Jaz sem se na romanju zelo umirila in duhovno okrepila in si nabrala novih moči za nadaljnje življenje.

   Želim si še veliko takih romanj.

                                                       Natalija Polajžer