Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

DUHOVNE VAJE ZA DRUŽINE V LOGARSKI DOLINI 2016

 

Že vrsto let v Logarski dolini vodim duhovne vaje (dv) za družine skupaj s s. Štefanijo Logar DKO, ki je voditeljica Doma duhovnih vaj. Vsako leto so takšne dv trikrat: v maju, juliju in avgustu. Obisk je včasih večji včasih manjši. Takšne gneče kot je bila letos, pa še ni bilo. Za dv v avgustu se je prijavilo toliko družin, da jih v Domu niso mogli sprejeti. Končno so sprejeli 16 družin z 49 otroki, 15 jih je ostalo »na čakanju«. Zanje smo naknadno razpisali še en termin; na žalost so na te dodatne dv lahko prišle le tri družine.

Glavni cilj teh dv je poglobitev osebnega stika z Bogom in med seboj – v družinah in med družinami. Nekateri prihajajo redno vsako leto. Letos je ena družina slavila 10-letnico prihajanja. Večji njihovi otroci se pridružijo »varuškam« in so jim v veliko pomoč.

Zadnja leta želimo v teh dneh globlje premisliti in si osvojiti spodbude papeža Frančiška, ki pogosto v svojih nagovorih na zelo praktičen način nagovarja zakonce in družine, da v stiku z Bogom zaživijo zares polno in srečno življenje.

Z duhovnih vaj vsi odhajajo srečni in zadovoljni. Tudi mene samega to delo poživlja in osrečuje.

V tem času mnogi molijo ta obilen Božji blagoslov temu delu. Vsem se od srca zahvaljujem.

 

                                                            p. France Zupančič