Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

   Letošnje šolsko-veroučno leto (2011/12) smo člani biblične skupine končali konec maja. Srečevali smo se vsak torek po večerni sveti maši. Naš voditelj je p. France Zupančič. Vsako leto obravnavamo drugo svetopisemsko besedilo. Tokrat smo se lotili izredno zanimive teme: RAZODETJE (apokalipsa; razkritje). Razodetje je čisto na koncu Svetega pisma Nove zaveze. Resnično je nekaj posebnega, čisto drugačno od drugih vsebin. Tako drugačno, da nekaterim ljudem sploh ni všeč. Toda, še kako pomembno je. In na koncu smo ugotovili, kako zelo prav je bilo, da smo se ga lotili. Ker je Razodetje slikovita govorica različnih prispodob, ki segajo onstran razumskega pojmovanja, je bila še kako pomembna strokovna razlaga p. Franceta.

   Sodelovati v biblični skupini pomeni biti bližje Božji besedi, jo globlje dojemati. Središče dogajanja je Jezus Kristus, glavni razlagalec besedil pa Sveti Duh. Postala sta naša prijatelja in spremljevalca. Dajeta nam popolno gotovost. Ljubezen, mir in tolažbo. Vse to bi radi podelili še z drugimi. Z vami. Zato bomo zelo veseli, če se nam pridružite z novim šolskim letom. Začnemo prvi torek v oktobru, takoj po večerni sveti maši, v župnišču sv. Magdalene.

                      Werner Rebernik