Koledar dogotkov

Last month September 2023 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

Prijava

 

 

 

 

 

 

NEDELJA pri maši ob 8. uri 

N E D E L J APRVO BERILODRUGO BERILOP R O Š N J E
1. september Erna Vrabl Anica Durič Ana Varšnik
8. september Llijana Lepej Angelca Horvat Matej Varšnik
15. september Maks Vöröš Boris Pal Trauda Pal
22. september Jože Čonč Trauda Pal Ruža Zečević
29. september Janko Ogrinc Nives Čonč Manuela Dajčman

 

 

 

 

 

 

   NEDELJA pri maši ob 10. uri

DATUMPRVO BERILODRUGO BERILOP R O Š N J E
1. september
8. september
15. september
22. september
29. september

 

Ob delavnikih ob 18.30

D N E V IB E R I L O2. BERILO
PONEDELJEK Nives Čonč
TOREK Verner Rebernik
SREDA Alenka Belec
ČETRTEK DVŽ
PETEK Ksenija Kabaj
SOBOTA Majda Rebernik Slavica Munda
NEDELJA Silva Zafošnik Štefka Šnuderl

Lepo branje je zelo pomemben del bogoslužja. »Božja beseda je namreč živa in dejavna, ostrejša kakor vsak dvorezen meč…« (Heb 4,12a). Zato je zelo pomembno, da verniki slišijo in razumejo, kaj bralec bere pri maši. Ker smo želeli urediti to področje, smo 25. novembra 2002 na župnijskem pastoralnem svetu potrdili voditelje skupin bralcev, ki so zadolženi, da izberejo ljudi, ki želijo brati pri bogoslužju. Tako skrbi za branje pri nedeljski maši, ob osmih in ob desetih Nives Čonč, pri večerni maši in mašah med tednom pa Majda Rebernik. Na seji ŽPS 28. sept. 2009 je prišlo na željo Nives Čonč do zamenjave voditelja bralcev pri 10. maši. To funkcijo je prevzel Vlado Vodošek.
V skupini so poleg voditeljev še sledeči bralci: Natalija Bajzek, Alenka Belec, Kristian Bošak, Jože Čonč, Anica Durič, Betsabea Durič, Rahela Durič, Anže Ferčec, Luka Ferčec, Mateja Glaser, Mateja Hajšek, Metka Hajšek, Angelca Horvat, Ksenija Kabaj, Adela Kepe, Boris Kokol, Silvana Kokol, Boštjan Mlinarič, Slavica Munda, Tončka Murko, Janko Ogrinc, Maja Ogrinc, Irena Rebernik, Verner Rebernik, Grega Rusjan, Saška Rusjan, Cilka Rusjan, Tadeja Ules, Vlado Vodušek.
Branje pri maši je posebna cerkvena služba za katero se kandidata pooblasti. Obstaja slovesna pooblastitev za službo lektorja (bralca), kjer škof izroči kandidatu Sveto pismo z besedami: »Prejmi knjigo Svetega pisma in beri božjo besedo, zvesto in razločno, da bo njena moč delovala v srcih ljudi.«
Takšne pooblastitve v večini župnij ne izvajamo. Iz tega obreda se vidi pomembnost službe bralca pri bogoslužju in nakazuje, kako naj bralec bere Božjo besedo.